Dogfrisbee

Jak a kdy jsme se k této aktivitě dostaly?

Tuto aktivitku jsme společně s Betty vyzkoušely začátkem léta roku 2011 a celkem nás to chytlo. Betty disky baví, já se učím házet, Betty zase chytat, ale baví nás to :)

A jak? Inu na internetu je spousta videí, během léta probíhá několik soutěží a vůbec se tento sport začíná pomaličku rozšiřovat. No a tak jsme si to chtěly "jen" vyzkoušet...

 

Jak, kdy a kde cvičíme?

Protože jsme se obě potřebovaly nejdříve naučit co a jak, tak rok 2011 zůstal tréninkově v utajení na naší zahradě. Příští rok bych chtěla vyzkoušet jít házet na louku, tak uvidíme.

Kdy? To je různé, zrovna když máme čas a chuť, protože jsou přeci jen aktivity, kterým (možná zatím) dáváme přednost.

Jak? Já házím, házím, házím, Betty chytá, chytá, chytá. (...a nebo taky přetahuje)

 

Kde nás můžete potkat?

Zatím nikde, možná příští rok na louce, kam chodíme.

 

My a závody?

V této aktivitě nemáme, tedy alespoň já ne, žádné ambice a tak se frisbeečkování věnujeme pouze rekreačně.    

 

S čím trénujeme?

Jako první disk, který jsme poznaly byl gumový disk, od značky kong. Tento "talíř" je velmi odolný a vydrží velmi divoké přetahování. Patří mezi Bettynky oblíbené :) a drží jen tak nenahraditelné prvenství v jejím diskovém žebříčku. Tento disk máme v počtu 1 ks.

Druhým Bettynky oblíbeným diskem se stal disk Hero Xtra freestylové verze. Vydrží toho mnohém více, než náš třetí typ disku. Tento disk se líbí i mě a krásně se s ním hází (dokonce to s ním jde i mě). Od toho disku máme 4 ks.

No a tím třetím typem, který nezaujal ani mě ani Betty je Hero praxis, který jsme objednaly na zkoušku v počtu 1 ks. Pravda, na přechod z gumovémo na plastový se hodil, protože je měkčí než Xtra, ale zase toho moc nevydržet. Pro představu, byl zakoupen (resp. doručen) 25.5.2011 a vyřazen z používání byl koncem léta 2011.

Dogfrisbee

Pro zvětšení fotek, klik ...