Agility

"V agility platí, že co nemáš v hlavě, nohy nedoženou a hlasivky neuřvou :o)"

 

   Jak a kdy jsme se k agility dostaly?

Agility jsem se začala věnovat v září roku 2008, hned poté, co jsem se byla podívat na závody klubu Česká Lípa  (13.září 2008), kam v současné době chodím a jsem členem. Na tento sport jsem narazila už před delší dobou, ale to mi nic moc neříkalo. Celý agikolotoč se rozjel co jsme si pořídili Madlenku.

 

Jak cvičíme?

 S Majdou jsme začaly cvičit na 10. měsíci- tunýlky a nizoučké skočky. Nejvíce bojujeme s áčkem a v poslední době s houpajdou, ikdyž se zlepšujeme, pilně cvičíme i doma. S Majdou jsme si prošly úplnými začátky a všechno se učily obě najednou, ale za celou tu dobu co spolu běháme jsem nezaznamela žádný problém, prostě a jednoduše začátky jsme spolu zvládly. 

   V únoru roku 2009, když jsme nechali Madlenku vykastrovat, se mnou začal chodit na cvičák i můj starší pejsek Ben, rychle se učil a několik překážek šel hned napoprvé aniž by je kdy předtím v životě viděl. Ben v současné době už necvičí, teď si párkrát proběhne tunýlkem na zahradě pro radost.

   A Bettynka? Úspěšně se společně učíme všemu co je třeba. Postupem času se z ní stává na parkuru pejsek na částečné dálkové ovládání, který ovšem sleduje mou ruku a vedení.  Všichni říkají, že Betty patří k pomalejším borderkám, ale ať si myslí kdo chce co chce, ale pro mě je to ta první a nej borderka (ve všech směrech) na celičkým světě !  

 

My a závody?

Úplně první závody co jsem absolvovala byly roku 2009, přesněji v září. S Majdou jsme v Mimoni poprvé okusily závodní atmosféru, běhání mezi jinými lidmi a v jiném prostředí. Jak vidno v našich výsledcích, tak se nám "závodní" atmosféra zalíbila a tak od roku 2010 vyrážíme na pár závodů ročně. Účastníme se s Majdou hlavně neoficiálních závodů, protože Madlenka je malá a vzhledem k výškové toleranci překážek nás oficiálně v ktg. S neuvidíte. Běháme hlavně pro zábavu a na "neofikách" nám výšku překážek většinou rádi upraví. V roce 2010 jsme s Majdou také poprvé navštívily závod Čivava cup, kde měří své síly ti nejmenší pejsci (závodí i čivava, která měří pouhých 17cm). Tato atmosféra nás nadchla ještě více a tak na iXeSka jezdíme velmi rády.

V roce 2011, kdy byl Bettynce rok, tak se neoficiálně podívala jak to neoficiálně chodí na neofikách u Českolipského pacičkování. Nevedla si vůbec špatně. Pokud nám bude osud přát, tak černobílka a já se v následujícím roce (tzn. 2012) podíváme i na oficiální závody a uvidíme, jak se nám povede.

 

Kdy nás můžete potkat na závodech, nebo agi akcích?

Z pravidla se závodů účatníme od jara do podzimu, protože přes zimu si dáváme pauzu.

  

Jak se běhá s jorkem a borderou?

Je to úplně jiné běhat s Majdou a pak s Betty, člověk musí mít nějaký čudlíček a vždy přecvaknout rychlost a způsob vedení, protože to jak můžu vést Majdu tak nemůžu vést Betty a naopak  :-D

 

Kde trénujeme?

Náš Agility klub Česká Lípa : www.agility-cl.websnadno.cz

 

Pro zvětší fotek, klik...