Dogdancing

 

Jak a kdy jsme se k dogdancingu dostali?

Dalo by se říci, že této aktivitě jsme se začaly věnovat společně s Majdou roku 2007/2008. Věděla jsem, že cosi jako dogdancing existuje, také jsem viděla několik videí, která se mi moc líbila, ale myslela jsem, že naučení jednotlivých cviků a pak celé sestavy je velice složité. Nicméně, protože Madlenka je pes temperamentní začala jsem jí učit různé blbinky jako jsou sudy, mrtvolka, poklona, otočky atd.      

To jsme byli na trikové úrovni, k dogdancingu jako takovému jsme se dostali poměrně nedávno a to v druhé polovině roku 2010. Postupně jsem se začala zajímat jak soutěže probíhají, jak vypadají. Dogdancingové zkoušky mě nadchly v polovině roku 2011.

 

Jak cvičíme? Co nás inspiruje?

Jelikož nás takové cvičení s Majdou moc bavilo a všem okolo se líbilo jaké cirkusáky ze sebe děláme, pořídili nám rodiče knížku od Kyry Sundance - 101 psích triků. Tato knížka obsahuje také cviky zhasnutí světla, zvednutí telefonu a spousta dalších triků, které využijí hlavně větší pejsci.  Pak jsem se na internetu proklikala až k připravované knížce o dogdancingu od Katky Lerlové a dostala jsem jí pod stromečkem na Vánoce. Tato knížka je nám skvělým pomocníkem u řady cviků a můžeme jí jenom doporučit.

Cvičíme tak půl na půl, někdy na pamlsky a někdy na hračky, záleží na co v daný den psi lépe fungují. Cvičíme jak doma na koberci, tak i venku na zahradě nebo louce.

 

My a závody, zkoušky?

Dogdancing je sice naše doplňková aktivita, ale neskutečně nás to baví a to je to hlavní, proč v učení nových triků pokračujeme. Dříve jsem striktně tvrdila, že se DD jako takovému nebudeme věnovat více než na trikové úrovni a nehodláme skládat žádné zkušky ani se účastnit soutěží. V létě roku 2011 se mé rozhodnutí změnilo a chtěla bych s holkama složit nějakou jednoduchou zkoušku.

 

Kde nás můžete dogdancingově potkat?

Úplně poprvé, kde jste nás mohli vidět byl intenzivní trénink v Jičíně pod vedením Vandy Gregorové a Katky Veinlichové. Poté jste nás mohli vidět na našem prvním pokusu o složení zkoušky 1. úrovně, která se nám nepovedla a tak se pomaličku chystáme na repete. Ovšem nečekejte, že nás budete potkávat nějak často, protože nebudete. Je možnost, že bychom se mohly objevit na nějaké předváděčce, takže uvidíme a třeba později tuto otázku doplním nebo přepíšu.

 

Jak se cvičí s kokrem, jorkem a borderou?

Jedním slovem? Skvěle!

Beník je spíše na pamlsky a i jako starší se naučil pár krásných triků a pořád pracujeme dál. Majda, svého temperamentu náležitě využívá a do cvičení dává všechno. A Betty? Celkem klidně přemýšlí, cvičení jí baví a vymýšlí kulišárny.

Zkrátka, každý pejsek je originál a je nutné k němu takto i přistupovat :o)

Pro zvětšení fotek, klik ...